O firmie

O firmie

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. rozpoczęło swoją działalność w 1996 roku i od tego czasu systematycznie poszerzało zakres swoich usług w budownictwie mostowym, drogowym oraz kubaturowym. Pozwoliło to firmie na zapewnienie rozwoju oraz zdobycie stabilnej sytuacji na wymagającym rynku.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. wchodzi w skład węgierskiej Grupy Kapitałowej Duna Aszfalt Zrt., będącej liderem budownictwa infrastrukturalnego na Węgrzech. Dzięki temu możemy dodatkowo korzystać z doświadczenia multikompetencyjnych międzynarodowych zespołów inżynierskich, a ponadto dysponujemy stabilnym zabezpieczeniem ekonomicznym i finansowym, niezbędnym do realizacji największych projektów inwestycyjnych.

W kraju, wraz z ze Spółkami WKS Duna Polska Sp. z o.o. oraz Duna Real Estate Sp. z o.o. tworzymy Grupę Duna Polska, która specjalizuje się w działalności budowlanej, wytwórstwie konstrukcji Stalowych (WKS) oraz zarządzaniu nieruchomościami i świadczeniu usług kadrowo-księgowych (DRE). Spółka WKS Duna Polska Sp. z o.o. kontynuuje i rozwija dorobek poprzedniego właściciela tj. Spółki Energomontaż Południe, posiada Wytwórnię Konstrukcji Stalowych w Będzinie o łącznej powierzchni powyżej 17 000 m kw. i możliwościach wytwarzania ok. 700 ton konstrukcji stalowych miesięcznie. Dzięki temu wspólnie, w ramach jednej grupy, jesteśmy w stanie optymalnie kompleksowo zarządzać procesem budowlanym z wykorzystaniem konstrukcji stalowych.

Największym potencjałem firmy jest zespół wysokiej klasy specjalistów w zakresie kompleksowego zarządzania procesem budowlanym, posiadających wieloletnie doświadczenie wynikające ze zrealizowanych kontraktów o zróżnicowanej skali trudności.

Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 250 projektów w całej Polsce, dzięki czemu możemy sprostać najwyższym oczekiwaniom naszych Klientów. Nasza spółka posiada pełne zaplecze budowlane, nowoczesny sprzęt, narzędzia, park maszynowy, flotę samochodów dostawczych i ciężarowych oraz pojazdów dźwigowych. Dzięki temu jesteśmy w pełni mobilni i możemy sprawniej i bezpieczniej realizować powierzone nam inwestycje.

 

Do najważniejszych kontraktów  firmy należą:

»» rozbudowa i przebudowa DK-94 w Sosnowcu

»» budowa mostu przez rzekę Dunajec w Kurowie w ciągu drogi krajowej nr 75

»» rewitalizacja zabytkowej wieży ciśnień w Zabrzu

»» budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

»» rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu nad rz. Wisłą w ramach rozbudowy drogi powiatowej 2627S w Drogomyślu

»» budowa nowego śladu DK79 w Byczynie wraz z wiaduktem drogowym w Jaworznie

»» rozbudowa ul. Warszawskiej wraz z budową mostu w Bielsku-Białej

»» przebudowa skrzyżowania ul. A. Krajowej – Ranoszka z os. Złote Łany w Jastrzębiu-Zdroju

»» przebudowa drogi krajowej nr 94 w Dąbrowie Górniczej

»» budowa układu drogowego przy dworcu Opole Wschód

»» budowa obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

»» budowa mostu kolejowego nad rzeką Wisłok w Przeworsku

»» budowa obwodnicy Oświęcimia

»» budowa kładki pieszo-rowerowej w Jaworznie

»» budowa mostu i kładki technologicznej w ciągu ul. Niemodlińskiej nad Kanałem Ulgi w Opolu

»» przebudowa mostu w Tczewie

»» przebudowa układu komunikacyjnego w Nowym Sączu

»» budowa węzła drogowego na skrzyżowaniu DK nr 47 z DW nr 961 w Poroninie

»» zaprojektowanie i wykonanie skrzyżowań dwupoziomowych w Kobyłce-Ossów, Kobyłce, Jasienicy Mazowieckiej, Łochowie i Toporze

»» dostosowanie stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się

Zarząd

Aktualny skład Zarządu Spółki BANIMEX Sp. z o.o. :

Prezes Zarządu – Bartłomiej Giermek

Prokurenci – Maciej Modrzejewski oraz Michał Łukaszkiewicz

Nagrody
i wyróżnienia